Op zoek naar de perfecte traktatie voor je verjaardag? Maak dan deze walnootcupcakes met koffieglazuur. Supermakkelijk om te maken, ideaal om uit te delen en gewoon héél erg lekker. Cupcakes uit een pakje zijn verleden tijd!
Je kunt de cupcakes ongeveer 5 dagen in een goed afgesloten trommel of blik bewaren. Wil je er nog langer van genieten? In de vriezer zijn ze tot 3 maanden houdbaar.
Verwarm de oven voor op 170 graden Celsius.
Smelt de boter in een pan. Neem van het vuur en laat de boter iets afkoelen.
Klop de suiker en de eieren in een kom met de mixer tot een luchtige crème. Zeef de bloem en het bakpoeder erboven en meng erdoorheen. Meng vervolgens de boter erdoor en daarna de crème fraîche en walnoten.
Verdeel het mengsel gelijkmatig over 12 cupcakevormpjes en bak in ongeveer 20 minuten gaar en goudbruin. Laat de cupcakes afkoelen.
Meng 1 eetlepel espresso met de poedersuiker tot een pasta. Vind je de pasta wat te dik? Voeg dan wat meer espresso toe.
Bestrijk de cupcakes met het koffieglazuur.